Social Share:
fot. Christian Schwier 2Sejm na 11. posiedzeniu przyjął ustawę o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, wprowadzajacą program Rodzina 500 plus. – Przywracamy godność polskiej rodzinie – powiedziała w parlamencie minister Rafalska.

- Dziś jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – mówiła przed głosowaniem premier Beata Szydło. – Możemy wreszcie powiedzieć, że Polska dołącza do tych państw, które wiedzą, że mądra polityka rodzinna jest podstawą racji stanu każdego narodu.

- Wprowadzamy kompleksowy i systemowy program wsparcia dla polskich rodzin – dodała premier. – Jednak może istotniejszy i ważniejszy jest element perspektywy demograficznej – jeśli go nie wprowadzimy, Polska będzie wymierała.

Premier Beata Szydło podziękowała polskim rodzinom, z którymi spotykała się podczas kampanii wyborczej - Program Rodzina 500 plus to głos polskich rodzin, matek i ojców.

Podziękowała także za ogromną pracę i determinacje tym, dzięki którym program powstał – minister Elżbiecie Rafalskiej i jej zespołowi.

Podczas ostatniej dyskusji przed głosowaniem minister Elżbieta Rafalska przypomniała, że 11 mld zł z programu Rodzina 500 plus jest adresowanych do rodzin wiejskich, a od przyszłego roku ogólna kwota wsparcia wyniesie 23 mld zł.