Social Share:

fot. wpolityce.pl/Tvp Info/opr. red.NIEMCY wypłacają zasiłek na dziecko do 18 roku życia, ALE...

Panie Rafale Bochenku, nie idź tą drogą! Idź drogą prawdy. Jeszcze niedawno rodzice sześciolatków wysłuchiwali, że WSZYSTKIE dzieci w Unii Europejskiej, a już z całą pewnością u naszych zachodnich sąsiadów, chodzą do szkoły w wieku 6 lat. FAŁSZ!

W większości niemieckich landów rodzice mają wybór. w kilku obowiązkowi szkolnemu podlegają dzieci urodzone w pierwszym półroczu. Jest jeszcze inna opcja – do szkoły idą dzieci 6-letnie, których urodziny przypadają w pierwszych trzech kwartałach roku.

W poranku TVP Info powiedział Pan w wywiadzie przed trzema dniami, że także Niemcy otrzymują zasiłek na dziecko do ukończenia przez nie 18-tego roku życia. Wszystko by się zgadzało, gdyby nie przemilczał Pan faktu, że jeśli dziecko uczy się, to zasiłek przysługuje nawet do 26 roku życia.

Panie Rzeczniku, takie przemilczanie to manipulacja i wprowadzanie państwa Kowalskich w błąd. Polacy wiedzą, że niemiecki budżet na politykę prorodzinną jest większy od polskiego i może sobie widocznie pozwolić na sponsorowanie kwotą 189 euro miesięcznie nawet wiecznych studentów.

Polacy powinni też wiedzieć, że nowy rząd chce wystartować wreszcie z polityką prorodzinną z prawdziwego zdarzenia i zaczyna programem „500 plus”, a nie że właśnie robimy jak wszyscy, albo jak wiele państw europejskich, w tym NIEMCY, bo tak NIE ROBIMY! W Polsce startujemy z projektem skromniejszym, ale to już zawsze coś, a na polskie warunki to bardzo dużo. Matka mająca siedmioro dzieci na utrzymaniu, wg rządowej arytmetyki ma ich czworo, ponieważ dwoje studiuje i obchodziło już osiemnastkę, a trzecie jest pierwsze. Domowy budżet będzie zasilony kwotą 2 tys.

W tej całej sytuacji można ludziom mówić, że trzeba było przyjąć kryteria dla rodzin, które spowodują, że budżet da się zrealizować, Polska nie utonie, a nie że w Polsce to teraz zasady tak, jak w Niemczech.

RODZICE wolą prawdę, a nie medialne manipulacje! I uwaga - hasło PINOKIO!

 fot. wpolityce.pl/TVP INFO/red.