Jak kupować auto dla rodziny

Jak kupować auto dla rodziny

02-07-2015 MOTORODZINA Tomasz Czarnecki - avatar Tomasz Czarnecki

Poproszę ładny, tani i bezawaryjny – praktyka kupowania samochodu nierzadko przypomina wizytę w sklepie. Tymczasem lekkomyślny wybór pojazdu dla całej rodziny może jednak mieć opłakane konsekwencje, zarówno dla portfela rodzinnego, jak i komfortu przemieszczania się z miejsca na miejsce. Mamy nadzieję, że czytając tę rubrykę pozwolimy naszym Czytelnikom uniknąć koszmarnych...

Czytaj więcej
NOWE PRZEPISY - dzieci w fotelikach - NAJWAŻNIEJSZE informacje

NOWE PRZEPISY - dzieci w fotelikach - NA…

20-05-2015 MOTORODZINA na podst. policja.pl - avatar na podst. policja.pl

Zmieniły się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. PONIŻEJ tylko NAJWAŻNIEJSZE informacje. 

Czytaj więcej
Nawigacja - użyteczny gadżet

Nawigacja - użyteczny gadżet

27-04-2015 MOTORODZINA Tomek Czarnecki - avatar Tomek Czarnecki

Nie trzeba nikomu tłumaczyć, co oznacza oszczędność choćby 15 cennych minut podczas rodzinnej jazdy samochodem. Wiemy, jak się jeździ autem po mieście w godzinach szczytu. Nawet z najgrzeczniejszymi dziećmi świata to prawdziwy wyczyn. Nawigacja służy, by teoretycznie do celu dojechać szybciej i bezproblemowo. Skąd więc tyle narzekań na te urządzenia?

Czytaj więcej
Fakty i mity o fotelikach samochodowych

Fakty i mity o fotelikach samochodowych

08-03-2015 MOTORODZINA Tomasz Czarnecki - avatar Tomasz Czarnecki

Panie doktorze źle ze mną, co innego widzę, co innego słyszę, a co innego czytam. W duchu dowcipu z brodą można opisać przygody wielu rodziców kupujących fotelik samochodowy. Opinii jest bardzo wiele i często są one sprzeczne ze sobą. Postanowiliśmy trochę uporządkować najważniejsze wiadomości, rozpatrując te "najprawdziwsze prawdy" i prawdy...

Czytaj więcej
Niepotrzebne wyposażenie samochodu?

Niepotrzebne wyposażenie samochodu?

01-03-2015 MOTORODZINA Tomek Czarnecki - avatar Tomek Czarnecki

Samochód to już nie tylko cztery koła, kierownica i silnik. Sprzedawcy namawiają nas do zakupu różnego rodzaju opcji, z których część jest szczególnie przydatna podczas podróży z dziećmi, inne stanowią zbędny wydatek.

Czytaj więcej
Auto - jak zaoszczędzić 2000 zł?

Auto - jak zaoszczędzić 2000 zł?

19-02-2015 MOTORODZINA Tomek Czarnecki - avatar Tomek Czarnecki

Za czasów pierwszej młodości, udawanie Hołowczyca czy Vettela za kierownicą mogło być jeszcze w pewien sposób usprawiedliwione. Jednak będąc rodzicem, należy przede wszystkim dowieźć familię bezpiecznie. Bezpiecznie i najlepiej tanio, by odzyskać kolejne kilka złotych do domowego budżetu. 

Czytaj więcej
Rodzinne auto po koreańsku

Rodzinne auto po koreańsku

03-02-2013 MOTORODZINA Tomek Czarnecki - avatar Tomek Czarnecki

Rozpoczynamy krótkie omówienie rynku aut dla rodzin. Wybierając marki i modele stawiamy już na sam początek kilka warunków – importer musi działać w Polsce, pojazd powinien pomieścić (co nie zawsze równa się z homologacją, bo praktyka bywa różna od teorii) minimum pięć osób, a najlepiej posiadać wersję siedmiomiejscową.

Czytaj więcej