Social Share:

kdrChociaż od publikacji spotu reklamowego nt. Karty Dużej Rodziny minęły już ponad trzy tygodnie, to wśród oglądających go w internecie rodzin, cały czas wrze. Krótka animacja, a emocje sięgają zenitu. 

Na facebookowej stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej członek ZDR 3+ - wielodzietny tata - Piotr Ławrynowicz napisał - Ten spot kosztował nas podatników 8659,20 zł... Podano, że "merytorycznym uzasadnieniem celowości wykonania klipu było wyjaśnienie podstawowej koncepcji działania programu KDR". A mi wydaje się, że zaczęła się kampania wyborcza i Minister Władysław Kosiniak-Kamysz promuje się w ten sposób za publiczne środki.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny nadal wymaga dopracowania. Okazuje się, że korzystanie ze zniżek PKP to wielu przypadkach czysta fikcja. Można mieć w domu dziesięcioro dzieci, a dojeżdżając do pracy pociągiem,  za bilety płaci się i tak 100 proc., ponieważ zniżki przysługują dopiero wtedy, gdy w pociągu będzie przynajmniej dwóch członków rodziny uprawnonych do skorzystania ze zniżki na KDR. 

Premier Ewa Kopacz ogłosiła w telewizji, ze oto problemy polskich rodzin wielodzietnych niemalże przestają istnieć, ponieważ jest Karta Dużej Rodziny. Dlaczego pani Premier mogła dojść do takiego przekonania najlepiej pokazuje spot reklamowy. Można go obejrzeć  >>>>TUTAJ.

Wielodzietna mama - Aleksandra Rak, również na Facebooku na stronie MPiPS napisała -  hahahaha!!! hahahahaha! czyli duże rodziny nie płacą rachunków za prąd, wodę, gaz i czynsz! ! ! ! dzieci nie chodzą do żłobka, przedszkola czy szkoły - są albo wiecznymi noworodkami, albo teatr i książki im całkowicie wystarczą. no uśmiałam się! 2266zł z 3960zł. Czyli na te wszystko zostaje 1694zł. Hahahahaha w sam raz na opłaty... w Krakowie! Z tą kartą życie staje się bez porównania lepsze hahahaha! Głupia recepta może kosztować 150zł. To jakieś jaja są. Ministerstwo Pracy i polityki Społecznej - równie dobrze możecie napluć dużym rodzinom w twarz.

Beata Grocholska napisała - Ściema. Prowadzę zeszyt wydatków i przy 3 dzieci moje miesięczne wydatki wynoszą między 5 a 6 tysięcy złotych, zależy od miesiąca. Sam czynsz plus media to jest 950 zł. Przedszkole 300, leki 300, czasem 200...

Jakie są Wasze opinie na ten temat? Czekamy na Wasze maile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wpisy na FORUM.