Social Share:

P.Elbanowcy i Beata SzydłoKarolina Elbanowska i Małgorzata Luzar (Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców) w rozmowie z Beatą Szydło uzyskały zapewnienie o tym, że w sprawie 6-latków, jeśli wybory wygra PIS, będą decydować RODZICE.

Na Facebooku napisały:

Dziś spotkaliśmy się z panią Beatą Szydło, kandydatką PiS na premiera. Uzyskaliśmy zapewnienie, że jeśli będzie tworzyc nowy rząd, wycofa obowiązek szkolny 6-latków oraz obowiązek przedszkolnego 5-latków. Będzie to działanie priorytetowe. Decyzja ma pozostawać całkowicie w gestii rodziców.

Rozmawialiśmy tez o gimnazjach oraz o polityce prorodzinnej. Otrzymaliśmy potwierdzenie zapowiedzi przekazywania 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie bez kryterium dochodowego (oraz na 1 dziecko dla rodzin mniej zamożnych).

Poruszyliśmy też problem bezpodstawnego odbierania dzieci przez państwo. Długo rozmawialiśmy na temat rodziny państwa Bautów, którzy od pół roku bezskutecznie walczą o odzyskanie 3 córeczek. Pani Beata Szydło zadeklarowała zmianę prawa, tak aby zdrowe, kochające rodziny mogły się czuć bezpiecznie.