Social Share:
babyStatystyka zagląda do naszego codziennego życia. Często jest podstawą do budowania poważnej polityki prorodzinnej, czy planu marketingowego dla nowego produktu dedykowanego dzieciom, ale zdarza się, że jest zwykłą ciekawostką. Jeśli statystyczne niemowlę jest karmione naturalnie przez blisko 7 miesięcy, oznacza to, że mama podaje mu pierś około 1200 razy.

Ile kalorii spala na dobę noworodek i niemowlę? Na kilogram masy ciała przypada około 90 kalorii. Oznacza to, że jego zapotrzebowanie jest trzykrotnie wyższe niż dorosłego. Maluch wypija średnio około 800 butelek z mlekiem następnym począwszy od piątego do osiemnastego miesiąca życia. Gdyby ustawić jedną nad drugą powstałaby wieża o wysokości 82 metrów. Mamy, które karmią swoje maleństwa wyłącznie piersią mogą zaoszczędzić nawet 2000 złotych przez cztery miesiące, ponieważ takie właśnie mogą być koszty sztucznych mieszanek mlecznych dla ich pociech i zalecanego, kupnego pożywienia dla niemowląt.

Statystyka mówi, że niemowlęta płaczą średnio 1,5 godziny na dobę, choć czasami można mieć wrażenie, że to cała wieczność. Średni sen noworodka w ciągu pierwszych trzech miesięcy życia do około 16 godzin na dobę, w czwartym miesiącu – 15 godzin, później coraz mniej.
A co z pieluszkami jednorazowymi? Przeciętne dziecko zużywa ich blisko 6 tysięcy sztuk. Nic dziwnego, że dla ich producentów, mama wierna jednej marce to prawdziwy skarb.
Im więcej dzieci w rodzinie, tym statystyka staje się ciekawsza. :-)